D.U.K.

KELIONĖ IR ĮSIKŪRIMAS

KAIP PASIEKTI „TUNDRĄ“ AUTOMOBILIU?

Primename, kad šiemet TUNDRA vyksta Dainų slėnyje, Varėnos saloje. Išsamus aprašymas, kaip patekti į renginį yra čia. Prieš važiuodami įsiminkite kelionės maršruto aprašymą arba atsispausdinkite jį.

KURIS IŠ NURODYTŲ KELIONĖS BŪDŲ GERIAUSIAS?

Visi būdai turi savų privalumų ir trūkumų bei priklauso nuo Jūsų poreikių. Siūlome važiuoti kartu su draugais, autobusu, traukiniu, dviračiu arba su prašymu / siūlymu pavėžėti kreiptis į bendraminčius interneto diskusijose.

Jeigu važiuojate nuosavu automobiliu ir turite jame vietų, nelikite abejingi prašymams paimti pakeleivių. Kelionė kartu – tai ne tik galimybė susirasti bendraminčių draugų iš visos Lietuvos ar linksmiau įveikti kelią. Tai puikus būdas prisidėti prie švaresnės aplinkos, už kelionę sumokėti mažiau ir sumažinti kartais pasitaikančių nelaimių riziką.

Rekomenduojame pasiimti dviračius – festivalio teritorijoje yra puiki galimybė važiuoti dviračiams skirtais takais.

KUR EITI, TURINT BILIETĄ, ELEKTRONINĮ PAKVIETIMĄ, ESANT SVEČIŲ SĄRAŠUOSE?

Būsimi tundriečiai, turintys atspausdintą elektroninį bilietą bei kasose įsigytą bilietą, eina link Bilietų punkto. Būsimi tundriečiai, turintys atspausdintą pakvietimą ar esantys svečių sąraše (guest list), eina link Pakvietimų punkto. Organizatoriai neatsako už iš internetinėje komunikacijos erdvėje perparduotus bilietus ar pakvietimus. Tik turėdami apyrankę, Jūs tampate TUNDRA nariu ir galite patekti į festivalį. Maloniai prašome parodyti festivalio apyrankes TUNDROS apsaugai.

AR FESTIVALYJE YRA VAIZDO KAMEROS?

Taip, tam tikrose vietose yra įrengtos vaizdo kameros dėl Jūsų saugumo. Maloniai prašome pranešti TUNDROS apsaugai apie pastebėtą nepageidaujamą įvykį.

KUR ATVAŽIAVUS PASISTATYTI TRANSPORTO PRIEMONĘ?

Automobilius statykite tik tam skirtose vietose. Parkingas lankytojams prie festivalio teritorijos yra nemokamas. Į festivalio teritoriją, tam skirtose vietose, galima įvažiuoti tik turint specialius leidimus, kuriuos galima įsigyti Bilietų punkte. Festivalio teritorijoje statyti automobilius galima tik labai ribotam kiekiui transporto priemonių, tad rekomenduojame atvykti kuo anksčiau, kad gautumėte laisvą vietą (kaina 20 €). Teisė festivalio teritorijoje statyti kemperį kainuos 30 €. Maloniai prašome automobilių leidimus palikti matomoje vietoje už priekinio stiklo bei nurodyti vairuotojo telefono numerį. Jei į festivalį atvyksite dviračiu, nepalikite jo neprirakinto.

KOKIOS BILIETŲ KAINOS FESTIVALIO METU?
 • Ketvirtadienį – 65 Eur
 • Penktadienį nuo 12 val. – 60 Eur
 • Šeštadienį nuo 12 val. – 45 Eur
 • Sekmadienį nuo 12 val. – 20 Eur

Vaikai iki 13 metų amžiaus įleidžiami nemokamai (reiks pateikti amžių įrodantį dokumentą).

AR BILIETAMS TAIKOMOS KOKIOS NORS NUOLAIDOS?

Nuolaidos festivalio metu netaikomos.

KAIP SUŽINOTI, KAS IR KURIOJE VIETOJE?

Festivalio žemėlapį rasite čia. Atvykę į festivalį gausite informacinį leidinį (festivalio gidą), kuriame be kitos papildomos informacijos taip pat bus festivalio teritorijos planas. Jame bus pažymėtos scenos, palapinių miesteliai, įvairios virtuvės, dušai, paplūdimiai, telefonų krovykla, info centras, pirmos pagalbos punktas ir t.t.

KUR ĮSIKURTI?

Festivalio teritorijoje numatytos kempingo zonos yra sužymėtos festivalio teritorijos plane. Su festivalio teritorijos planu galite susipažinti čia, taip pat prie festivalio vartų gausite festivalio gidą, kuriame bus pažymėtos kempingo vietos. Vietą pasistatyti palapinei galite rinktis laisvai pagal savo norus, bet tik tam skirtose vietose. Pažymėtina, kad saugioje zonoje esantis kempingas yra įrengtas prie festivalio teritorijos, siekiant išvengti galimų gamtos išdaigų (pvz. vėtros). Ši kempingo zona bus atvira visiems, todėl nerekomenduojame palikti brangių daiktų.

AR KAINUOJA VIETA PALAPINEI „TUNDROJE“?

Galimybė statytis palapines papildomai nekainuoja.

KĄ TURĖČIAU ŽINOTI APIE SAVO DAIKTŲ SAUGUMĄ?

Įsikurdami susipažinkite su šalimais apsistojusiais kaimynais. Susitarkite, kaip galėtumėte vieni kitiems padėti saugant savo daiktus, įsidėmėkite vieni kitų išvaizdą ir apsikeiskite telefono numeriais. Nepalikite be priežiūros, o dar geriau – nesivežkite į festivalį vertingų daiktų, kurių negalėsite nuolat laikyti prie savęs. Nepalikite jų neužrakintuose automobiliuose, palapinėse ar iš pirmo žvilgsnio saugiose vietose.

KADA ATIDAROMAS FESTIVALIS? KADA JIS BAIGIASI?

Žmonės į festivalį bus įleidžiami nuo birželio 30 d., ketvirtadienio, 13.00 val. ir baigsis tik liepos 4 d. 17.00 val.

Užstatus už pristatytas šiukšles lankytojai galės atsiimti iki liepos 3 d. (sekmadienio) 13.00 val.

FESTIVALIO METU

AR GALIMA FILMUOTI IR (ARBA) FOTOGRAFUOTI?

Taip, tačiau tik su ne profesionalia įranga. Jokių kitų draudimų filmuoti arba fotografuoti festivalio metu vykstančius pasirodymus nėra. Tačiau atminkite, kad ne visi nori patekti į svetimo objektyvo kadrą, todėl sąmoningai fotografuodami arba filmuodami žmones, visuomet atsiklauskite jų leidimo. Primename, kad fotografuoti ir filmuoti profesionalia įranga be akreditacijos draudžiama.

AR BUS (IR KOKIO) MAISTO FESTIVALYJE?

Dalyje festivalio maitinimo vietų galėsite visą parą mėgautis tiek tradicine, tiek vegetariška virtuve. Maistu ir gėrimais prekiaus daugybė virtuvių, todėl labai sukti galvos dėl to, ką su savimi atsivežti, neverta. Maistą pasišildyti savarankiškai galėsite specialiose laužavietėse.

KĄ TURĖČIAU ŽINOTI APIE ŠIUKŠLIŲ SURINKIMO TVARKĄ „TUNDROJE“?

Atvykę į festivalį gausite specialų kuponą, kuris suteikia teisę susigrąžinti 1 Eur užstatą, sumokėtą perkant bilietą. Saugokite savo kuponą iki pat išvykimo. Pametę kuponą, kartu pametate teisę atsiimti užstatą. Festivalio teritorijoje bus pakankamai vietų išmesti šiukšlėms, todėl prašome nemėtyti jų ant žemės ir nelikti abejingiems, jei kas nors taip daro šalia Jūsų. Užstatus už pristatytas šiukšles galėsite atsiimti iki liepos 3 d. (sekmadienio) 13.00 val.

AR GALIMA (IR KUR) KŪRENTI LAUŽUS?

Festivalio teritorijoje bus įrengtos specialios laužavietės – vienintelės, kuriose leidžiama kūrenti ugnį. Griežtai draudžiama kūrenti laužus kitur nei specialiose laužavietėse. Pažeidėjai rizikuoja būti iškart išprašyti namo.

AR GALIMA ATSIVEŽTI SAVO KEPSNINĘ ARBA NEDIDELĘ ŠAŠLYKINĘ?

Taip, galima atsivežti nedideles šašlykines ir kepsnines, tačiau jas naudodami privalote laikytis pagrindinių saugumo reikalavimų: statyti atviroje vietoje (ne miške!) ir prižiūrėti, kad karštos anglys nedegintų žolės bei nekeltų grėsmės palapinėms, kaimynams ir jų turtui. Nepalikite smilkstančių kepsninių be priežiūros. Panaudotų anglių ir kitų atliekų vieta – šiukšlių maišelyje.

AR BUS DUŠAI?

Visoje renginio teritorijoje pažymėtose vietose bus lankytojams skirti dušai, kurie yra pažymėti festivalio Gide.  Dušo paslaugos nemokamos. Prašome po savęs nepalikti daiktų.

KĄ PASIIMTI IR KO NEVERTA

ALKOHOLINIAI GĖRIMAI

GRIEŽTAI DRAUDŽIAMA:

 • Festivalio lankytojams įsinešti alkoholinius gėrimus į festivalio teritoriją;
 • Įsinešti gėrimus stiklinėje taroje;
 • Vartoti alkoholinius gėrimus, neturint 18 m.;
 • Vartoti alkoholinius gėrimus viešosiose vietose.

LEIDŽIAMA:

 • Alkoholinius gėrimus bus galima įsinešti į kempingą, esantį prie festivalio teritorijos, kuri yra atvira visiems;
 • Tik atlikėjai pakvietimų punkte gali gauti leidimą įsinešti iki 0,7 l. stipriųjų alk. gėrimų (bus išduodamas specialus leidimas, neturint šio leidimo, alkoholiniai gėrimai bus konfiskuoti apsaugos).
AUGINTINIAI

Siekdami užtikrinti festivalio lankytojų saugumą bei tvarką, keturkojus augintinius visų labai prašome palikti namie. Jei tokios galimybės neturite, prašome nepalikti atsivežto šuns be priežiūros ir nepaleisti jo vieno be antsnukio bei surinkti jo paliktus gamtinius turtus.

GYVENIMAS

Siūlome atsivežti palapinę, miegmaišį ir kitus dalykus, nuo kurių priklauso patogus poilsis.

LAISVALAIKIS

Nepamirškite atsivežti kamuolių, skraidančių lėkščių, stalo žaidimų ir kitokių daiktų, padedančių aktyviai praleisti laiką dieną.

MAISTAS IR GĖRIMAI

Maisto ir gėrimų pasirinkimas „Tundroje“ bus pakankamas. Jei vis dėlto nuspręsite maisto atsivežti patys, patariame rinktis tik tai, kas kelias dienas gerai laikosi vasariškoje lauko temperatūroje, geriausia – sandarioje pakuotėje.

HIGIENA IR KENKĖJAI

Kaip ir visose išvykose į gamtą, TUNDROJE padėkosite sau nepamiršę priemonių nuo uodų ir erkių. Įsimeskite prausimuisi ir maudynėms skirtų priemonių, geriamo vandens ir pliažo rankšluostį. Atminkite, kad muilo, šampūno ir kitų cheminių prausiklių vieta – specialiu ženklu festivalio leidinyje pažymėtuose dušuose. Prašome nenaudoti šių medžiagų ežere.

BILIETAI

Jūsų bilietas į festivalį – apyrankė, atvykus ant rankos pritvirtinama visiems dalyviams ir lankytojams. Draudžiama savo apyrankę perduoti kitam asmeniui. Apyrankės yra pakankamai patvarios, kad nenutrūktų, o antrą kartą panaudotą apyrankę lengva pastebėti. Žmonės, pastebėti su antrą kartą panaudota apyranke arba be jos, laikomi nesusimokėjusiais ir netenka teisės pasilikti festivalyje.

APLINKOS APSAUGA

Griežtai draudžiama teršti, šiukšlinti ar kitaip niokoti festivalio teritoriją bei aplinką.

RAMYBĖ POILSIO ZONOSE

Draudžiama triukšmauti ar kitaip trikdyti ramybę palapinių miesteliuose, ypač poilsio valandų metu ankstyvą rytą, prasidėjus dienos pertraukai scenose. Gerbkite kitų festivalio lankytojų teisę į poilsį ir triukšmaukite vietose, esančiose atokiau nuo palapinių miestelio.

LAUŽAVIETĖS

Vienas iš svarbiausių organizatorių prašymų – kūrenti laužus tik tam skirtose vietose. Pažeidėjai rizikuoja būti iškart išprašyti namo.

KITI LANKYTOJAI IR DALYVIAI

Atminkite, kad festivalis didelis ir jame esančių žmonių įsitikinimai neretai nesutampa su jūsiškiais. Joks agresyvus elgesys, nukreiptas prieš kitus lankytojus, nebus toleruojamas ir gali būti apskųstas. Už netinkamą elgesį organizatoriai pasilieka teisę asmenį pašalinti iš festivalio teritorijos be pinigų, už festivalio bilietą, grąžinimo.

FESTIVALIO TERITORIJOJE GRIEŽTAI DRAUDŽIAMA (PRAŠOME ATIDŽIAI PERSKAITYTI):
 • Būti festivalio teritorijoje be festivalio apyrankės;
 • Įsinešti stiklinę tarą, alkoholinius gėrimus, psichotropines medžiagas, ginklus;
 • Vartoti alkoholinius gėrimus, tabako gaminius, neturint 18 metų.
 • Kurti laužavietes (išskyrus specialias ir aiškiai pažymėtas vietas bendrojoje festivalio zonoje);
 • Teršti aplinką (sausumos, vandens bei kosminę);
 • Fotografuoti ir filmuoti profesionalia įranga be akreditacijos;
 • Lipti ant scenų be tam tikros akreditacijos, trukdyti atlikėjų pasirodymams, niokoti dekoracijas;
 • Agresyviai elgtis, diskriminuoti dėl rasės, tautybės, lyties, socialinių ir muzikinių įsitikinimų.

Telefonas informacijai +370 611 587 70;
Pimosios pagalbos telefonas +370 611 689 92.